امیرالمومنین(علیه السلام) فرمودند: حق پدر بر فرزند این است که نام نیکو بر او نهد، او را خوب تربیت کند و قرآن را به او بیاموزد . ( نهج البلاغه / حکمت 399 )
حدیث
نمایش خبر

آیین کلنگ‌زنی تأسیس دارالقرآن فرهنگسرای هنگام برگزار شد

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
آیین کلنگ‌زنی تأسیس دارالقرآن فرهنگسرای هنگام برگزار شد

آیین افتتاح نمازخانه و کلنگ زنی دارالقرآن فرهنگسرای هنگام ۱۱ مردادماه با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری و جمعی از مدیران در فرهنگسرای هنگام برگزار شد.


بنا به این گزارش، عصر دیروز دوشنبه ۱۱ مردادماه با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، معاونان و جمعی از مدیران نمازخانه فرهنگسرای هنگام افتتاح شد و برای اقدام به ساخت و تأسیس دارالقرآن در محوطه جنبی فرهنگسرای هنگام کلنگ زنی شد.

فریبا سجادی رییس فرهنگسرای هنگام ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: زمینی که امروز برای احداث دارالقرآن کلنگ زنی خواهد شد، از سوی نیکوکار محترم منطقه ۴ آقای جعفریان نماینده دفتر موقوفات زنده‌یاد عبدالوهاب تهرانی به منظور احداث دارالقرآن به این فرهنگسرا اهدا شده است. همچنین ایشان یک فضای ۱۲۰-۱۳۰ متری در اختیار این فرهنگسرا قرار داده‌اند تا برای توسعه سالن یا ایجاد خانه اسباب بازی از آن بهره ببریم.

همچنین در این آیین محمود صلاحی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پشت تریبون رفت. صلاحی در ابتدای سخنان خود به نیمه رسیدن تابستان اشاره کرد و افزود: همان‌طور که در ۴۵ روز گذشته فعالیت‌های گسترده‌ای در مراکز وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اجرا شد، در ۴۵ روز باقی مانده نیز این فعالیت‌های ویژه ادامه خواهد داشت

وی ادامه داد: در تابستان اوقات فراغت افراد به خصوص دانش آموزان بیشتر می‌شود، همین گذراندن به نحو احسن اوقات فراغت بهترین موقعیت برای پیشرفت آدم‌هاست. نماز مستحب انسان را بالا می‌برد و موجب تقرب می‌شود. اوقات فراغت هم اگر به خوبی از آن استفاده شود موجب فرهیختگی یک ملت می‌شود. یکی از راه‌های استفاده از اوقات فراغت تفریح، سرگرمی، نشاط و مطالعه است. هرکدام از این‌ها اگر از سوی شخص به خوبی انتخاب شود نشاط را به همراه خواهد آورد. اگر این گذران اوقات فراغت به همراه خانواده باشد بهتر است و پس از آن دوستان و همسالان مورد تاکید هستند.

صلاحی در ادامه به مطالعه در زمان اوقات فراغت تاکید و به نخستین پویش کتاب‌خوانی تابستانی اشاره کرد و افزود: هر کشوری که از پیشرفت عقب بماند از باب ناآگاهی اوست. در حالی که در کشورهای پیشرفته از هر فرصتی برای مطالعه بهره می‌برند

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در بخش دوم سخنان خود در اشاره به تاکید این سازمان بر برنامه‌های قرآنی گفت: در سالی که گذشت کلاس‌های قرآنی در مراکز وابسته پنج برابر شد و شهریه این کلاس‌ها هم رایگان اعلام شد. البته پیش از قرآن، این نماز است که باید به آن توجه کرد. هیچ عملی در اسلام بهتر، نورانی‌تر و واجب‌تر از نماز است. عاشقانه‌ترین الفاظی که بین بنده و خدا رد و بدل می‌شود به وسیله نماز است

مشاور شهردار تهران در پایان صحبت‌های خود از مرحوم عبدالوهاب تهرانی نیکوکار تهرانی به نیکی یاد کرد و افزود: از آقای جعفریان نماینده دفتر موقوفات زنده یاد عبدالوهاب تهرانی سپاسگزارم و از خدای بزرگ می‌خواهم اگر کسی در راه خیر قدمی بردارد، ‍۱۰ برابر آن در آخرت در حسابش بیاید.

در پایان این آیین یک لوح سپاس از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به جمال جعفریان نماینده دفتر موقوفات زنده یاد عبدالوهاب تهرانی اهدا شد و همچنین لوح سپاس دیگری به اوج اختری مدیر املاک و مستغلات منطقه ۴ که زمینه‌های لازم ساخت این دارالقرآن در فرهنگسرای هنگام را تسریع بخشید، تقدیم شد.

دربخش دیگری از این مراسم نمازخانه این مجموعه با حضور ریاست محترم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ،امام جماعت و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.

 

>دسته بندی:گزارش
تعداد بازدید 607 مرتبه امتیاز :
تگ ها:
 
 
 
  نظرات